Kiedy jest najlepszy moment na zabieg plastyki powiek?

Oczy są uznawane za zwierciadło duszy oraz są jednym z najbardziej atrakcyjnych elementów twarzy. Niestety z czasem ich wygląd może zostać zaburzony przez opadające powieki. Ten problem może odebrać pewność siebie oraz przyćmić piękno spojrzenia. Niestety opadające powieki też dodają nam lat. Rozwiązaniem tego problemu jest blepharoplastyka, czyli plastyka powiek.

Kontynuuj czytanie

Opadanie powiek częstą przyczyną szablonowego myślenia społeczeństwa

Opadające powieki

Oczy stanowią dla człowieka ważny aspekt estetyczny i często skupiają one uwagę osób postrzegających osobę z perspektywy symetrii i piękna, odzwierciedlającego wygląd zbliżony do ideału. Jest to typowe szablonowe myślenie nakładające na takie osoby etykiety, błędnie szufladkujące je jako mniej atrakcyjne i nie warte zainteresowania, uwagi, czy uznania, szczególnie w wieku dziecięcym, kiedy rówieśnicy często są bezlitośni w krytyce i ocenianiu. Każde odstępstwo od tej reguły budzi u wielu osób odruch odrzucenia i krytyki wyglądu osoby z defektem w okolicach oczu. Dlatego tak ważne jest, żeby oczy były ustawione symetrycznie, a powieki jednakowo usadowione i prawidłowo reagujące na ruchy mimiczne. Do tego jest konieczne by mięśnie gałek ocznych prawidłowo pracowały i były na tyle sprawne, by swobodnie unosiły się i opadały powieki, nie zasłaniając gałek ocznych. Co jednak gdy mamy problem wynikający ze złego usadowienia i pracy mięśni powiek?

Kontynuuj czytanie

Medycyna estetyczna w trosce o gładką skórę

Kobieta podczas botoksu w klinice Derm-Estetyka
Proces starzenia się skóry spędza sen z powiek wielu kobietom. Mimo stosowania kremów nie da się uniknąć naturalnego procesu utraty kolagenu, a co za tym idzie - pojawienia się widocznych zmarszczek w okolicy czoła czy oczu. Z pomocą przychodzą nowoczesne techniki stosowane w kosmetologii.

Kontynuuj czytanie

Plastyka powiek - efekty zabiegu

Kobieta po zabiegu na opadające powieki
Wygląd twarzy wraz z upływem lat nieuchronnie zmienia się w kierunku bardziej zmęczonego i podstarzałego. Liczne nawyki pielęgnacyjne oraz produkty kosmetyczne stosowane do tej pory, przestają przynosić satysfakcjonujące rezultaty, a twarz zaczyna tracić na młodzieńczym i świeżym wyglądzie. Jedne z największych kompleksów i codziennych trudności powodują opadające powieki. Najskuteczniejszym zabiegiem na poprawę wyglądu obszaru wokół oczu oraz powiek jest ich plastyka.

Kontynuuj czytanie

Jak poradzić sobie z problemem opadających powiek?

Oko po zabiegu na opadające powieki
Oczy to część ciała, która jako pierwsza zwraca naszą uwagę, gdy poznajemy kogoś nowego. Nie dzieje się to bez powodu – są one uważane za zwierciadło duszy, znajdują się też w istotnym, pod względem estetycznym, miejscu na twarzy. Problem opadających powiek jest powszechny wśród wielu osób, nie powinien być jednak przez to negowany. Oprócz defektu estetycznego niesie ze sobą również całą listę innych problemów zdrowotnych. Opadające powieki sprawiają, że osoba z tą przypadłością może być odbierana przez otoczenie jako niewyspana lub zmęczona, jednak to nie brak snu jest tutaj prawdziwą przyczyną. Przeważnie problem opadających powiek pojawia się w momencie, gdy u człowieka dochodzi do starzenia się tkanek i narządów (również narządu wzroku). Wraz z upływem lat ludzkim tkankom ubywa napięcia i objętości. Czasami jednak nawet osoba w młodym wieku może zmagać się z tym problemem.

Kontynuuj czytanie