Opadanie powiek częstą przyczyną szablonowego myślenia społeczeństwa

Opadające powieki

Oczy stanowią dla człowieka ważny aspekt estetyczny i często skupiają one uwagę osób postrzegających osobę z perspektywy symetrii i piękna, odzwierciedlającego wygląd zbliżony do ideału. Jest to typowe szablonowe myślenie nakładające na takie osoby etykiety, błędnie szufladkujące je jako mniej atrakcyjne i nie warte zainteresowania, uwagi, czy uznania, szczególnie w wieku dziecięcym, kiedy rówieśnicy często są bezlitośni w krytyce i ocenianiu. Każde odstępstwo od tej reguły budzi u wielu osób odruch odrzucenia i krytyki wyglądu osoby z defektem w okolicach oczu. Dlatego tak ważne jest, żeby oczy były ustawione symetrycznie, a powieki jednakowo usadowione i prawidłowo reagujące na ruchy mimiczne. Do tego jest konieczne by mięśnie gałek ocznych prawidłowo pracowały i były na tyle sprawne, by swobodnie unosiły się i opadały powieki, nie zasłaniając gałek ocznych. Co jednak gdy mamy problem wynikający ze złego usadowienia i pracy mięśni powiek?

Kontynuuj czytanie

Medycyna estetyczna w trosce o gładką skórę

Kobieta podczas botoksu w klinice Derm-Estetyka
Proces starzenia się skóry spędza sen z powiek wielu kobietom. Mimo stosowania kremów nie da się uniknąć naturalnego procesu utraty kolagenu, a co za tym idzie - pojawienia się widocznych zmarszczek w okolicy czoła czy oczu. Z pomocą przychodzą nowoczesne techniki stosowane w kosmetologii.

Kontynuuj czytanie

Plastyka powiek - efekty zabiegu

Kobieta po zabiegu na opadające powieki
Wygląd twarzy wraz z upływem lat nieuchronnie zmienia się w kierunku bardziej zmęczonego i podstarzałego. Liczne nawyki pielęgnacyjne oraz produkty kosmetyczne stosowane do tej pory, przestają przynosić satysfakcjonujące rezultaty, a twarz zaczyna tracić na młodzieńczym i świeżym wyglądzie. Jedne z największych kompleksów i codziennych trudności powodują opadające powieki. Najskuteczniejszym zabiegiem na poprawę wyglądu obszaru wokół oczu oraz powiek jest ich plastyka.

Kontynuuj czytanie

Jak poradzić sobie z problemem opadających powiek?

Oko po zabiegu na opadające powieki
Oczy to część ciała, która jako pierwsza zwraca naszą uwagę, gdy poznajemy kogoś nowego. Nie dzieje się to bez powodu – są one uważane za zwierciadło duszy, znajdują się też w istotnym, pod względem estetycznym, miejscu na twarzy. Problem opadających powiek jest powszechny wśród wielu osób, nie powinien być jednak przez to negowany. Oprócz defektu estetycznego niesie ze sobą również całą listę innych problemów zdrowotnych. Opadające powieki sprawiają, że osoba z tą przypadłością może być odbierana przez otoczenie jako niewyspana lub zmęczona, jednak to nie brak snu jest tutaj prawdziwą przyczyną. Przeważnie problem opadających powiek pojawia się w momencie, gdy u człowieka dochodzi do starzenia się tkanek i narządów (również narządu wzroku). Wraz z upływem lat ludzkim tkankom ubywa napięcia i objętości. Czasami jednak nawet osoba w młodym wieku może zmagać się z tym problemem.

Kontynuuj czytanie

Plastyka powiek górnych - przebieg zabiegu i przeciwwskazania

Kobieta z problemem opadających powiek

Proces starzenia ma znaczący wpływ na nasz wygląd. Jednym z jego najbardziej widocznych oznak jest starcze opadnięcie powiek górnych. Jest ono najczęściej spowodowane utratą napięcia tkanki, a w konsekwencji zwiotczeniem i pojawieniem się nadmiernej ilości skóry na powiekach, która powoduje nieestetyczny efekt opadania i przysłaniania źrenicy oka, obejmujący jedną lub obie strony. Opadanie powiek może być także wynikiem zaburzenia pracy mięśnia odpowiedzialnego za dźwiganie powiek górnych. Z problemem opadających powiek zmagają się najczęściej kobiety po 40. roku życia, ale zdarzają się także przypadki osób młodszych, gdyż jest to związane głównie z czynnikami genetycznymi. Inną formą opadających powiek jest tzw. zmarszczka nakątna oka, która przyjmuje postać przynosowych fałd skóry, które opadają w okolicy oczu. Jeśli przypadłość opadających powiek niekorzystnie wpływa na naszą pewność siebie i swojego ciała, warto rozważyć skorzystanie z usług medycyny estetycznej i poddanie się chirurgicznemu zabiegowi plastyki powiek górnych, który jest jedyną znaną metodą, pozwalającą w skuteczny sposób pozbyć się tego problemu na długi okres, a nieraz nawet do końca życia.

Kontynuuj czytanie

  • 1
  • 2