Medycyna estetyczna w trosce o gładką skórę

Proces starzenia się skóry spędza sen z powiek wielu kobietom. Mimo stosowania kremów nie da się uniknąć naturalnego procesu utraty kolagenu, a co za tym idzie - pojawienia się widocznych zmarszczek w okolicy czoła czy oczu. Z pomocą przychodzą nowoczesne techniki stosowane w kosmetologii.

Kobieta podczas botoksu w klinice Derm-Estetyka

Botoks

Popularnym rozwiązaniem jest botoks - usuwanie zmarszczek pod oczami, czoła, między brwiami za pomocą toksyny botulinowej, która powoduje rozluźnienie mięśnia mimicznego i daje taki efekt, jak gdyby zmarszczka "rozprostowywała się". Taki zabieg jest bardzo popularny ze względu na jego bezbolesność i brak inwazyjności. Wiele kobiet nazywa go zabiegiem lunchowym - wykonuje się go bardzo szybko, nawet podczas przysłowiowej przerwy na lunch. Efekt można zobaczyć już po kilku dniach. Jeżeli zmarszczki są głębokie, sam botoks jest niewystarczający. Zazwyczaj dodatkowo stosuje się wypełnianie ich preparatem wypełniającym, na przykład kwasem hialuronowym.

Zmarszczki pod oczami

Zmarszczki pod oczami to jedne z pierwszych, które pojawiają się na twarzy. Skóra w okolicy oczu jest cienka, nie ma też tkanki tłuszczowej. Niewłaściwa pielęgnacja, zmęczenie, niezmywany makijaż powodują, że szybko w okolicach oczu pojawiają się widoczne zmarszczki. Współczesna medycyna estetyczna oferuje nowoczesne metody rozwiązania problemu. Decydując się na laserowe usunięcie zmarszczek pod oczami, można pozbyć się zmarszczek już podczas jednego zabiegu, a efekt jędrnej skóry utrzyma się nawet do dwóch lat. Jest to zabieg bezpieczny i bezbolesny.

Zmarszczki na czole

Medycyna estetyczna jest bardzo pomocna w przypadku zmarszczek na czole. Tak zwana lwia zmarszczka, a także zmarszczki poprzeczne pogłębiają się wraz z ubytkiem kolagenu w skórze. Zmarszczki na czole można zlikwidować poprzez terapię laserową. Efekt terapii laserowej to nie tylko wyraźnie gładsza skóra, ale pobudzenie organizmu do naturalnych procesów regeneracyjnych. Takie zabiegi są często wybierane przez panie, które boją się igieł. Ich zaletą jest fakt, że można pozbyć się naprawdę głębokich zmarszczek.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Wiele klientek w walce ze zmarszczkami decyduje się również na tkzw. ,,wampirzy lifting". Lekarz najpierw pobiera od pacjentki krew, następnie przy pomocy specjalnej wirówki oddziela osocze, którym ostrzykuje skórę. Płytki krwi wspomagają wytwarzanie kolagenu. Efektem zabiegu jest gładka skóra bez przebarwień, bruzd i zmarszczek.

Kobieta po zabiegu botoksu w klinice Derm-Estetyka

Nowoczesna medycyna estetyczna

Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje całą gamę zabiegów powodujących spłycenie lub całkowite pozbycie się zmarszczek. Wiele kobiet wciąż boi się takiej ingerencji w skórę. Tymczasem medycyna estetyczna jest już tak zaawansowana, że zabiegi są bezpieczne. Dodatkowo gabinety oferują konsultacje, na których można indywidualnie dobrać sposób leczenia, w zależności od wielkości zmarszczek i preferencji klientki.

Młody wygląd, jędrna i elastyczna skóra są marzeniem wielu kobiet. Dlatego na zabiegi medycyny estetycznej decyduje się coraz więcej pań, także w młodym wieku.