Kiedy jest najlepszy moment na zabieg plastyki powiek?

Oczy są uznawane za zwierciadło duszy oraz są jednym z najbardziej atrakcyjnych elementów twarzy. Niestety z czasem ich wygląd może zostać zaburzony przez opadające powieki. Ten problem może odebrać pewność siebie oraz przyćmić piękno spojrzenia. Niestety opadające powieki też dodają nam lat. Rozwiązaniem tego problemu jest blepharoplastyka, czyli plastyka powiek.

Przygotowania do zabiegu na opadające powieki w gabinecie Derm-Estetyka

Na czym polega blepharoplastyka?

Plastyka powiek górnych, a także dolnych to zabieg chirurgiczny i w większości przypadków stosuje się przy nim miejscowe znieczulenie. W trakcie tego zabiegu chirurg lekko nacina skórę przy powiekach oraz wycina nadmiar tkanki tłuszczowej i skóry wokół oczu. Pod tym linkiem przeczytasz więcej na czym polega operacja powiek, a także zobaczysz efekty przed i po zabiegu.

Blepharoplastyka – kiedy i dlaczego warto z niej skorzystać?

Z pewnością warto przejść ten zabieg, by poprawić estetykę swojej twarzy. Poprawa wyglądu jest jednym z najważniejszych czynników, by zdecydować się na plastykę powiek. Opadające powieki oraz worki pod oczami to defekty, które są związane z upływem czasu, ponieważ skóra powoli traci swoją elastyczność. Niestety takie wady dodają nam lat, a my wyglądamy na osoby zmęczone i smutne. Poza tym opadnięte powieki mogą negatywnie wpłynąć na pole widzenia oraz utrudnić noszenie okularów. Kiedy powieki opadną poniżej linii rzęs, zaburzenia wzroku się nasilają, więc nie jest to tylko kwestia estetyczna, ale także zdrowotna.

Kto najczęściej poddaje się operacji powiek?

Co ciekawe, plastyka powiek (zarówno górnych, jak i dolnych) jest jednym z najczęstszych zabiegów wykonywanych w obrębie twarzy. Więcej kobiet niż mężczyzn decyduje się na blepharoplastykę, ale panów również na niej nie brakuje. Z racji na specyfikę tego problemu, zazwyczaj plastyki powiek podejmują się osoby dojrzałe. Najczęściej zabiegu tego się nie powtarza, ponieważ każda kolejna operacja jeszcze bardziej osłabia powieki i ich sprężystość. Na szczęście rezultaty blepharoplastyki utrzymują się przez bardzo długi okres.

Zabieg na opadające powieki w gabinecie Derm-Estetyka

Plastyka powiek dolnych oraz górnych

Operacja mająca na celu korektę górnych powiek obejmuje nacięcie zmarszczki, wycięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz skóry, a na końcu zszycie cieniutką nitką. Z kolei zabieg na powiekach dolnych obejmuje nacięcie poniżej brzegu rzęs, oddzielenie skóry, usunięcie jej nadmiaru oraz zszycie cieniutką nitką. Możliwe jest także nacięcie przegrody oczodołowej, by dodatkowo pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. 

Jak należy się przygotować do zabiegu plastyki powiek?

Przed podjęciem się tej operacji, należy wykonać niezbędne badania oraz porozmawiać z lekarzem. Omawia się z nim przygotowanie do zabiegu, omówienie efektów oraz potencjalnych skutków ubocznych. Lekarz powinien dać skierowanie na badania, takie jak poziom glukozy i elektrolitów we krwi, morfologia, czas krzepnięcia krwi i oznaczenie jej grupy. Niezbędne jest poinformowanie medyka o wszelkich dolegliwościach, przyjmowanych lekach na stałe oraz o obawach dotyczących plastyki powiek. Pacjent przed zabiegiem musi przestać palić papierosy oraz spożywać alkohol. 10 dni przed zabiegiem nie można przyjmować witaminy E, a także Aspiryny. Nie można przeprowadzić tej operacji w trakcie przyjmowania antybiotyku oraz podczas miesiączki.