Skip to main content

Plastyka powiek - czym jest i czy się kwalifikujesz?

Jeszcze do niedawna opadające powieki były kojarzone z podeszłym wiekiem, dziś już jednak wiadomo, że problem ten dotyczy znacznie młodszych osób. Do zabiegu korekty opadających powiek kwalifikują się osoby pomiędzy 40 a 60 rokiem życia, lub nawet młodsze. Zdarza się nawet, że osoby w wieku 25 - 30 lat decydują się na zabieg, by poprawić swój wygląd i pozbyć się kompleksów związanych z opadaniem powiek. Nie da się ukryć, że problem ten postarza i dodaje lat, głównie dlatego, że opadająca powieka kojarzona jest z utratą elastyczności skóry, która pojawia się wraz z wiekiem. Co należy wiedzieć przed podjęciem decyzji o zabiegu?

Zabieg korekty powiek - jak zmieni się wygląd twarzy?

Niewiele osób wie, że opadająca powieka ma negatywny wpływ nie tylko na wygląd, ale też na zdrowie. Wiotka skóra w tych okolicach może ograniczyć pole widzenia, co wpływa na obniżenie jakości życia i utrudnienie funkcjonowania. Kobiety zmagające się z problemem narzekają też na trudności związane z wykonaniem odpowiedniego makijażu. Operacja opadających powiek wykonana w placówce, takiej jak Gabinet Medycyny Estetycznej Derm - Estetyka w Gdyni znacznie poprawi nie tylko wygląd, ale też komfort przy wykonywaniu codziennych czynności. Osoby, którym zależy na tym, by optycznie odjąć sobie lat i wyglądać młodziej z pewnością będą zadowolone z efektów zabiegu.

Do operacji jednak należy się odpowiednio przygotować, ponieważ mimo że zabieg nie jest szczególnie inwazyjny, nadal pozostaje ingerencją w ciało. Zanim zapadnie decyzja o zabiegu należy sprawdzić, jaką opinią cieszy się gabinet, w którym ma zostać przeprowadzona operacja oraz, czy lekarz mający wykonać zabieg posiada odpowiednie kwalifikacje. Oprócz tego konieczne będzie też wykonanie badań laboratoryjnych w tym APTT, INR, AG - HBS, a także Anty - HCV.

KOREKTA POWIEK

Derm-Estetyka Medycyna Estetyczna - ul. Stefana Batorego 7/35, 81-366 Gdynia

Jak wygląda zbieg?

Decydując się na zabieg, przede wszystkim nie trzeba obawiać się bólu, operacja ta wykonywana jest przy znieczuleniu miejscowym, do którego wykorzystuje się lidokainę, a także adrenalinę. Zabieg ten nie jest inwazyjny, dlatego trwa stosunkowo krótko, może przeciągnąć się do 1,5 godziny. Mała inwazyjność sprawia, że po operacji można wrócić do domu, pobyt w szpitalu nie jest konieczny.

Zabieg ten jest nie tylko mało inwazyjny, ale też mało skomplikowany. Po nacięciu w załamaniu powieki usuwany jest nadmiar tkanki tłuszczowej oraz niepotrzebna skóra. Po tych czynnościach następuje odpowiednie ukształtowanie powieki oraz założenie cienkich szwów.

Czy po zabiegu występują jakieś dolegliwości powodujące dyskomfort lub ból? Nie jest ich zbyt wiele, nie są też dokuczliwe oraz zazwyczaj szybko ustępują. Do dolegliwości tych należy lekki ból oraz opuchlizna i zasinienie. Po upływie tygodnia lub maksymalnie dwóch, objawy powinny ustąpić.

Wśród przeciwwskazań do zabiegu znajduje się brak możliwości wykonania znieczulenia miejscowego.