Plastyka powiek - efekty zabiegu
Wygląd twarzy wraz z upływem lat nieuchronnie zmienia się w kierunku bardziej zmęczonego i podstarzałego. Liczne nawyki pielęgnacyjne oraz produkty kosmetyczne stosowane do tej pory, przestają przynosić satysfakcjonujące rezultaty, a twarz zaczyna tracić na młodzieńczym i świeżym wyglądzie. Jedne z największych kompleksów i codziennych trudności powodują opadające powieki. Najskuteczniejszym zabiegiem na poprawę wyglądu obszaru wokół oczu oraz powiek jest ich plastyka.

Przygotowanie do zabiegu
Przygotowanie się do zabiegu plastyki powiek nie wymaga żadnych szczególnych działań. Wszystkie codzienne zajęcia oraz aktywności mogą odbywać się normalnie i nie będą miały one wpływu na późniejszy przebieg całego zabiegu. Dla osób o skórze skłonnej do obrzęków oraz powstawania dużych siniaków, przeznaczone są preparaty zawierające w swoim składzie między innymi diosminę, hesperydynę, rutozyd oraz inne witaminy. Wymienione substancje mają na celu zmniejszyć ewentualne siniaki, obrzęki lub krwiaki, które występują po wykonaniu zabiegu plastyki powiek, poprzez bardzo korzystny wpływ na skórę i naczynia krwionośne. Dla ogólnego bezpieczeństwa i skrócenia czasu gojenia się ran, warto chronić wrażliwą skórę powiek oraz okolic oczu przed promieniami słonecznymi w czasie przygotowywania się do zabiegu.
Przebieg plastyki powiek
Cały zabieg plastyki powiek odbywa się w sposób bezbolesny, ze względu na zastosowane znieczulenie. Znieczulenie podawane jest przed rozpoczęciem jakichkolwiek nacięć lub innych czynności i stanowi jedyny ewentualny dyskomfort. Cały zabieg nie trwa długo i najczęściej czas nie przekracza zaledwie kilkudziesięciu minut. Plastyka powiek przede wszystkim polega na przywracaniu napięcia strukturom powięziowym i korekcie nadmiaru skóry. Zabieg ten poprawia ogólny wygląd obszaru wokół oczu, nadając im ponownie młodzieńczy wygląd i piękny kontur. Opadające powieki mogą sprawiać, że ogólny wygląd twarzy nadaje jej więcej lat niż w rzeczywistości. Dlatego też powtórne nadanie kształtu i konturu skórze wokół oczu, może w krótkim czasie bardzo odmłodzić ogólny wizerunek. Plastyka powiek to także krok z stronę lepszego stanu zdrowia oczu, ponieważ opadająca powieka bardzo często powoduje uczucie zmęczenia, ciężkości, a nawet bóle głowe. Przyczyn opadania powiek może być wiele, między innymi podłoże genetyczne, spadki napięcia mięśniowego, uszkodzenia nerwów. Jednak najczęstszym powodem i przyczyną opadających powiek jest upływający czas i tym samym przybywające lata.
Rekonwalescencja pozabiegowa
Tuż po wykonaniu zabiegu plastyki powiek, należy spodziewac się występowania obrzęków. Jest to całkiem naturalna reakcja organizmu, której przyczyną jest stan zapalny skóry wokół nacięć i powstałych ran. Możliwe jest występowanie krwiaków, które będa się przemieszczać lub siniaków. Najlepszym sposobem na rekonwalescencję po zabiegu jest odpoczynek, dlatego warto unikać przemęczania się i nadmiernej aktywności fizycznej. Jednak nawet występujące obrzęki lub siniaki nie są przeciwwskazaniem do dalszego uczestnictwa w codziennym życiu. Jednym z najlepszych sposobów na przebywanie w towarzystwie tuż po zabiegu plastyki powiek jest używanie dużych okularów przeciwsłonecznych, chroniących przed promieniami oraz ciekawskimi spojrzeniami innych osób. Cała rekonwalescencja zazwyczaj nie trwa długo i już po upływie kilku dni możliwe jest zdjęcie szwów. Pierwsze efekty można ocenić po upływie kilkunastu dni, kiedy obrzęki oraz siniaki znikną i pokażą piękne efekty i zupełnie nowe kontury obszaru wokół oczu. W tym momencie nie występują już żadne przeciwwskazania do wykonywania codziennego makijażu, który dodatkowo pozwoli nieco zakryć gojące się blizny i ewentualne pozostałości po zasinieniach. Warto także skonsultować rezultaty i cały przebieg gojenia się ran ze specjalistą, a następnie stosować się do wszystkich jego zaleceń dotyczących zarówno pielęgnacji ran i blizn oraz codziennej rutyny pielęgnacyjnej skóry na twarzy i obszaru wokół oczu przy użyciu dermokosmetyków.